Thursday, 20 January, 2022У нових паспортах не буде реєстрації

Біометричні паспорти не міститимуть інформації про місце проживання. 
 
Тож одного пластикового документа в банку чи БТІ буде замало. Доведеться звертатись до чиновників ще й по довідки. Зате не треба бігати по консульствах. Власники електронних паспортів зможуть подорожувати без віз. Рада цього тижня підтримала перехід на біометричні документи.

В електронних паспортах не вказуватимуть інформації про місце проживання особи. Так звану прописку, у банку, наприклад,  доведеться підвереджувати додатковими документами. Зате до єдиного електронного реєстру  внесуть громадянство, дані про батьків і реквізити усіх документів, виданих особі. Ці відомості качатимуть із уже наявних баз даних  без вашої згоди.

Олександр Гладун, експерт інституту демографії : "Це створення поліцейської держави, коли про кожного громадянина буде збиратись будь-яка інформація. І друга небезпека - це витік інформації".

Задля запровадження біометричних паспортів усі відомості про громадян об'єднають у єдиній базі - демографічному реєстрі. Але навіть у Штатах, де такий існує, його сповна не використовують. Кажуть соціологи. Бо дорого обходиться оновлення даних. Тим часом біометричні паспорти полегшать життя подорожувальникам. Бо дозволять їздити за кордон без візи.

Сергій Таран, директор Міжнародного інститут демократії : "В скільки це обійдеться громадянам - це ще велике питання, але наявність цих паспортів дозволить громадянам краще пересувається".

Не уточнили депутати і які саме біометричні дані вказуватимуть на пластиковій картці - відбиток пальця чи фотографію ока. Ну а якщо не бажаєте лишати свій слід в історії, можете й надалі спокійно користуватися своїм паперовим паспортом. Перехід на електронні, за прогнозами експертів, триватиме не менше ніж 5 років. 
 

Новини

ARCHIVE

2022
January
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech