Thursday, 28 March, 2024



Скільки коштує голосування в парламенті

Народний депутат шести скликань ВРУ Ярослав Кендзьор розповів ZIKу, що за одне голосування

 

депутат може отримати 10 тис. доларів.

«За одне голосування ти можеш отримати 10 тисяч зелених. За один натиск кнопки. Я такі випадки знаю. У цій фракції, яка сформувалась із тушок, депутати за те, що перейшли у цю фракцію, отримували по 20-25 тисяч доларів на місяць. Лише за те, що перейшли у цю структуру і допомагають владі приймати відповідні рішення», – наголосив Кендзьор.

Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.

22 роки депутатського стажу подарували Ярославові Кендзьору із матеріальних благ – лише квартиру. Натомість суттєвими для депутатського гаманця, каже Ярослав Кендзьор, є депутатські пільги на проїзд та переліт всією Україною. Як заробляють великі гроші у Верховній Раді, колишній депутат знає.

Депутати, які збагатіли таким шляхом, купують собі дорогі квартири, дачі, автомобілі, каже Андрій Парубій. Він свого часу не подавав заявки на пільгову квартиру. Тому протягом каденції мешкає в готелі за державний кошт. 

Утримувати депутата в готелі – теж недешеве задоволення для платників податків. Однокімнатний номер коштує більше тисячі гривень на добу. Але це дешевше, ніж що п’ять років роздавати по 450 апартаментів у центрі столиці. 

Народні обранці, які відмовляються від пільгового житла, мріють про депутатський гуртожиток – будинок на 450 квартир, що роздаватимуть лише на термін каденції. Попри це, парламентарі таку законодавчу ініціативу не підтримують.

 

Більшість народних обранців не пускають журналістів у свої оселі. Багато квартир роздаровані або продані, а отже, не дуже потрібні депутатам. Інші обладнані далеко не на депутатську зарплату, – кажуть експерти.

Натомість у країнах із розвиненою демократією квартир депутатам не дарують. Однак це не найбільша наша проблема, стверджують політологи. Мовляв, нашим депутатам платять менше, ніж західноєвропейським, а дозволяють майже все.

«Навмисне держава і виконавча вертикаль дозволяє депутатам витрачати гроші наліво для того, щоб у випадку потреби, виявити цю ситуацію і таким чином депутат потрапляє в залежність. Тому корупційність – це один із способів політичного управління депутатами», – розповів директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран.

Здійснити фінансову революцію у депутатських лавах можуть лише нові закони та їх виконання. Передусім, треба переглянути закон про фінансування політичних партій. Звідки політики беруть гроші – нікому достеменно не відомо. Також варто почати декларувати не лише прибутки, а й витрати депутатів, кажуть експерти. Але котре зі скликань українського парламенту спроможеться на подібні зміни, політологи прогнозувати не беруться.

 

 

Новини

ARCHIVE

2024
March
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech