Monday, 06 December, 2021Якби були докази причетності Тимошенко до справи Щербаня, їх би знайшли ще за часів Кучми

У правоохоронців немає достатньо доказової бази щодо звинувачення Юлії Тимошенко у замовленні вбивства.

 

 

Про це Gazeta.ua сказав політологСергій Таран, коментуючи те, що Генпрокуратура висунула Тимошенко звинувачення у справі щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році.

Говорячи про перспективи цієї справи, експерт наголосив: "Враховуючи те, що в Україні немає незалежної судової системи, звичайно, можливе все. В тому числі і таке звинувачення. Хоча, насправді, якби були докази щодо причетності Тимошенко до справи Щербаня — то вони б давно були знайдені, ще за часів Кучми".

Таран переконаний, що висунення нових звинувачень Тимошенко саме зараз пов'язано виключно з тим, що невдовзі буде оприлюднено рішення Європейського суду з прав людини щодо Тимошенко.

"Рішення Євросуду вже є, і водночас є певні публічні зобов'язання влади щодо виконання цього рішення. Так, зокрема, вчора міністр закордонних справ Кожара заявив про те, що рішення Європейського суду щодо екс-прем'єра будуть виконуватися. А це означає те, що у Тимошенко з'явилася перспектива бути звільненою. Щоби цього не сталося, влада зараз реанімує старі, або порушує нові справи, щоби не допустити цього звільнення", - підкреслив він.

Політолог додав: "Тому, коли такі справи порушуються, це для силових органів створює механізми утримання Тимошенко під вартою і гарантії того, що вона не вийде на політичний простір".

Відповідаючи на уточнювальне запитання, чи буде ця справа доведена до завершення, Таран наголосив: "На переконання і українських, і міжнародних експертів, нинішня справи Тимошенко, за якою вона засуджена, є політичною, тому навіть вона, по суті, не доведена до кінця. Але в нинішній судовій системі можливо все, навіть висунути таке звинувачення".

"Однак, з того, що ми чули до цього від Генпрокуратури щодо існуючих доказів, то вони достатньо смішні. Йшлося про те, що з рахунку Тимошенко були перераховані гроші на виконання замовного вбивства. В результаті, всі очікували, що скоро громадськості буде представлена платіжка, де в призначені платежу буде написано "вбивство Щербаня" і стоятиме підпис Тимошенко. Тобто, сама доказова база, очевидно, буде недостатньою. Але тут акцент і причини треба шукати не в цьому, а в тому, що очевидно влада просто не хоче випускати Тимошенко і шукає максимальні приводи для її утримання. Тут мало звертатимуть увагу на доказову базу", - підкреслив Таран

Олеся ДУБОВИК

gazeta.ua

 

 

Новини

ARCHIVE

2021
December
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech