Monday, 06 December, 2021Перевибори владі невигідні. Вони будуть змушені піти на особисте голосування

Врешті решт влада і опозиція домовляться про розблокування роботи парламенту,

впевнений політолог Сергій Таран. Про це він розповів у коментарі Gazeta.ua .


"Зараз владі дуже важко піти на особисте голосування, бо це виглядатиме як поступка опозиції. Більше того, у влади зараз немає єдності, щоб забезпечити особисте голосування. Тому влада вдається до певного шантажу. Один з аргументів: так, ми згодні на перевибори, але тільки по мажоритарній системі. Фактично, вони кажуть, що застосують адмінресурс на повну катушку", - пояснив експерт.

Проте, на його думку, "логічніше було б просто голосувати особисто, і не потрібно було б ніяких виборів". Також він додав, що теоретично опозиція готова на перевибори за мажоритарною системою.

"Від того, що обговорюється у парламенті і за його межами — смішно і гірко. Насправді, особисте голосування зняло б усі питання. Тоді парламент може хоча б спробувати видати щось реформаторське "на гора".

Водночас, політолог наголошує, що повторні вибори по мажоритарці дуже невигідні владі.

"Врешті-решт "регіонали" будуть змушені піти на особисте голосування. Але, можливо, або будуть встановлені певні дні для голосування, або вони порушуватимуть режим. Для таких поступок є причини: по-перше, нові вибори Партії регіонів дуже невигідні. Бо вони точно не будуть на користь влади. А друге: якщо навіть вибори відбудуться по мажоритарним округам, то Партія регіонів отримає мажоритарників, які будуть набагато менш контрольовані ніж ті, які у влади є зараз", - пояснив він.

Новини

ARCHIVE

2021
December
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech