Monday, 06 December, 2021«Діалог з країною» Віктора Януковича був зрежисований

Київ – Шоу «Діалог з країною» від Віктора Януковича містило елементи драматургії

та режисури, зазначають експерти. У цьому телеефірі звучали відповіді на підготовані запитання від ретельно відібраних людей, зауважують політологи. Найпомітніше це було під час включень із майдану Незалежності та з Кіровограда, кажуть вони.


Президент Віктор Янукович у більш ніж 4-годинному «Діалозі з країною» торкнувся тем міжнародних відносин, внутрішньої політики, соціального забезпечення громадян, а також газопостачання. Щодо газу глава держави запевнив, що у найближчі 20 років Україна має значно збільшити видобуток власного газу, а у цьому році ціни на газ для населення та підприємств не підвищуватимуться.

Віктор Янукович також запевнив, що доходи населення зростатимуть, а житло стане доступнішим.

За словами Президента, у відносинах з Європейським Союзом також відбувається поступ, і з саміту Україна-ЄС, запланованого на 25 лютого, розпочнеться наступний етап підготовки до підписання Угоди про асоціацію.

Говорячи про внутрішню політику, Віктор Янукович критикував опозицію за «деструктив, екстремістські прояви та популізм». Він також продемонстрував поблажливе ставлення до ув’язнених опозиційних лідерів Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, утім, конкретних обіцянок щодо їхньої подальшої долі не дав.

Експерти критично оцінили організацію та перебіг «Діалогу з країною». Так політолог Сергій Таран помітив у цьому дійстві ознаки драматургії.

 

«Шоу було режисоване, фактично всі питання і всі теми були підготовані. І це гостро відчувалося. Єдиний момент, коли режисери трошки втратили контроль над ситуацією, – це було включення з майдану Незалежності у Києві. Прорвалося кілька гострих питань: чому за 3 роки у нас не відбувається економічних реформ, чому немає дієвої боротьби з корупцією, хто за це має нести відповідальність? На ці запитання Президент дуже повільно відповідав, і відчувалося, що саме на ці запитання він і не може відповідати» – зазначив Таран.

На майдані Незалежності, перш ніж прозвучали запитання, відбулася суперечка між охочими поспілкуватися з Президентом та організаторами щодо вибіркового доступу до мікрофону, яка потрапила в прямий ефір.

– Панове, це майдан, це не бардак! Будь ласка! – закликає журналіст, який модерував запитання на майдані Незалежності.

– Тут відбувається фарс! Ось тут люди, які не дають нормально поставити запитання нормальним людям! – зверталися до нього з натовпу.

– Давайте усі в чергу стануть. Будь ласка, ставте запитання! Поважайте ж людей старшого віку! – намагався впорядкувати дійство журналіст.

– Це ви поважайте! – відповідали йому.

– Ви що, не бачите? Мене охорона забирає! – привертала до себе увагу одна з присутніх жінок.


Ще до початку телеефіру інтернет-ЗМІ повідомляли, що на майдані серед організаторів помітили людей зі списками тих, кого запросили ставити запитання Президенту. Також там було кілька десятків правоохоронців у цивільному, які намагалися не допускати до мікрофону окремих громадян.

Віктор Янукович, почувши суперечку на майдані Незалежності та кілька гострих запитань, сказав, що «розхвилювався», а також запевнив, що усі охочі зможуть отримати відповіді на свої запитання і вирішити свої проблеми.

«Якщо немає людей, хто може це організувати, я прошу, хто чує зараз, представники влади, можливо, київської влади, можливо, адміністрації, підійдіть на майдан і прийміть усіх, кожну людину. Лавриновича особисто, звертаюся до нього, розібратися чому не виконуються рішення суду. Якщо ви не розберетеся без мене, я розберуся без вас!» – наголосив Янукович.


Роботу постановників у «Діалозі з країною» відзначив і політолог Євген Копатько. Утім, зла у цьому він не бачить.

 

«Режисура у будь-якій дії присутня, хоч би це був і Президент США. Але питання у тому, що діалог влади і суспільства дав можливість говорити з людьми з різних регіонів і актуалізувати проблеми, важливі для України, причому крізь призму людей, задіяних у тій чи іншій сфері життєдіяльності. Сенс у тому, щоб був діалог влади і суспільства, де люди намагаються слухати і чути одне одного», – сказав Копатько.

Найбільш підготованим до ефіру з Президентом виявився Кіровоград. Під час включення з цього обласного центру звучали не стільки запитання, скільки подяки та похвали на адресу Віктора Януковича. Особливо відзначилася акторка театру імені Кропивницього Валентина Литвиненко, яка дякувала за реставрацію будівлі театру.

«І ось настав день, коли ми вийшли на сцену і глянули у залиту золотим сяйвом сцену! Ви знаєте, дуже важко описати ті відчуття, які ми відчували. Тільки сльози лилися потоками з наших очей. І, мабуть, це було справжнє, реальне відчуття щастя. Низький Вам уклін за це, пане Президенте!» – сказала Литвиненко.

«Діалог з країною» було присвячено третій річниці інавгурації Віктора Януковича. Експерти відзначають, що цим телеефіром Президент хотів продемонструвати свою відкритість, знівелювати критику, пов’язану з тим, що він уже понад півтора року не проводив прес-конференцій.

Дмитро Баркар

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24910187.html

Новини

ARCHIVE

2021
December
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech