Thursday, 28 March, 2024



Діалог з країною чи зрежисоване шоу?

З нагоди третьої річниці інавгурації Президент України Віктор Янукович спілкувався з українцями

впродовж чотирьох годин у рамках телевізійного проекту «Діалог з країною», який транслювали у прямому ефірі шість провідних каналів країни.

Доволі симптоматичним є те, що захід розпочався російською мовою, якою журналіст Савік Шустер поставив запитання В. Януковичу, а Президент також відповів нею. Переглянувши ефір спілкування Президента з народом, складається враження, що попри нинішню ситуацію в країні той без усяких підозр справді щиро радів подякам громадян за покращення життя, відверто відповідав на запитання, які здебільшого стосувалися соціальних питань, і тішив народ черговими перспективами щодо інтеграції України в Євросоюз, підвищення соціальних стандартів, поліпшення якості медичних послуг, вдосконалення антикорупційного законодавства, системного вирішення питання ремонту автошляхів України, реалізації програми «Доступне житло» тощо.


Під час діалогу було і пряме включення Прикарпаття — із с. Підлісся Дубівської сільської ради на Рожнятівщині, де голова громадської ради району Володимир Семкович поставив главі держави запитання щодо Закону України «Про статус гірських населених пунктів». «Наш район є повністю гірським, — зазначив В. Семкович. — На одного жителя в нас припадає менше 9 соток орної важкої підзолистої землі. У 2004 році після внесення змін до цього закону була прийнята постанова Кабінету Міністрів України за вашим підписом тоді прем’єр-міністра і надано статус гірських додатково 15 населеним пунктам, за що люди завжди будуть вам вдячні. Разом із тим чотири села не було внесено в перелік. Документи подано в Кабінет Міністрів ще торік. Всі погодження є. Ми дуже просимо, щоб це питання вирішилося остаточно. Закон передбачає певний пріоритетний соціально-економічний розвиток гірської зони. Тому варто взяти ці питання на контроль і допомогти місцевому бізнесу за рахунок пільгових кредитів, а також вирішити питання будівництва окремих шкіл, спорудження берегоукріплень. Ці проблеми насправді турбують людей».


«Я обов’язково візьму це питання на контроль, — відповів Президент. — Буквально сьогодні буду розписувати всі питання, які поставлять мені жителі, в тому числі села Підлісся. Вважаю, що у вас село дуже дружнє. Тому ви маєте перспективи розвитку. Я доручив Михайлу Вишиванюку, щоб він врахував всі проблеми, які є сьогодні у вашому селі. Кожен рік буваю на Івано-Франківщині, дуже люблю цей регіон. Мені здається, що перспектива розвитку цього регіону — величезна. Ми плануємо взяти участь у курсі на проведення зимових Олімпійських ігор у Карпатах. Працюємо зараз навколо цього питання. На 2022 рік у нас є така надія. Вчора був у Польщі, зустрічався з президентами Польщі та Словаччини. Вони є нашими конкурентами. Але я їм сказав, що ми будемо боротися. Можливо, ми навіть з ними об’єднаємось. Підійде час, і ви будете знати про те, які в нас перспективи».

Згідно з правилами проекту всі охочі могли поставити гарантові запитання під час прямих включень з різних куточків України чи телефоном. Щоправда, не всім це вдавалося, оскільки спілкування з главою держави, схоже, було чітко контрольоване. Більше того, організатори діалогу добре подбали, аби Президент продовжував жити в світі ілюзій, де люди картинно дякують за покращення життя, ставлять вилизані до блиску політкоректні запитання і єлейно всміхаються, начебто на знак схвалення всього, що відбувається в країні. Але навіть режисура «великих майстрів», не витримавши штучності, дала невеличку тріщину. Адже вся країна мала можливість спостерігати, що не всі охочі змогли потрапити на місця прямих телевізійних включень. У Києві на майдані Незалежності за доступ до мікрофона навіть зчинилася сутичка, і все ж проскочило кілька незручних для гаранта запитань. А на Львівщині у с. Пникуті, де було пряме ввімкнення, не пустили на телеміст журналістку «Експресу» Олю Піліщук, мовляв, у неї немає запрошення. Проте на запитання журналістки, де взяти запрошення, так і ніхто не відповів. Ось вам і діалог з країною!


Чотиригодинний сеанс спілкування В. Януковича з народом не оминули увагою експерти, міркуваннями яких рясніють всеукраїнські ЗМі. Колишній соратник Януковича, депутат III-VI скликань Тарас Чорновіл вважає, що Президента погано підготували до діалогу з країною, який радше нагадував «радянський» звіт регіонів перед генеральним секретарем. Політичний експерт Євген Магда зазначив, що це був не діалог, а комікс «Покращення крокує країною». На його думку, значно ефективніше було б, якби В. Янукович переодягнувся в звичайний одяг і поїздив по глибинці, бодай по райцентрах, і тоді його уявлення про ситуацію в країні суттєво змінилося б з огляду на те, що говорять люди про самого Президента та про керівну нині Партію регіонів. Політолог Сергій Таран помітив у цьому дійстві ознаки драматургії. «Шоу було зрежисоване, фактично всі питання і всі теми були підготовлені. І це гостро відчувалося. Єдиний момент, коли режисери трошки втратили контроль над ситуацією, це включення з майдану Незалежності в Києві. Прорвалося кілька гострих запитань: чому за три роки у нас не відбувається економічних реформ, чому немає дієвої боротьби з корупцією, хто за це має відповідати? На ці запитання Президент дуже повільно відповідав, і відчувалося, що саме на ці запитання він і не може дати відповіді», — зазначив С. Таран.

Оксана КРАВЧУК

http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews%5Btt_news%5D=22186&tx_ttnews%5BbackPid%5D=24&cHash=bb7e03b542

 

Новини

ARCHIVE

2024
March
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech