Monday, 06 December, 2021Думки експертів про «триріччя» Миколи Азарова

Уряд працює, життя поволі, але покращується, і на нього треба дивитися позитивніше!

Такі тези Микола Азаров виголосив на прес-конференції, присвяченій триріччю його перебування на посаді. Чим запам’яталась команда Азарова протягом двох поспіль приходів у Кабмін, Тетяна Якубович розповість більше.

Він – прем’єр-рекордсмен. Щоправда, у два приходи – формально уряд Азарова відставили наприкінці року, а потім – переформатували. У своє триріччя на посаді Микола Азаров сам не вірить своїм успіхам:

«Якби мені три роки тому поставили запитання, що ось у нас через три роки пенсія збільшиться в 3 рази, середня зарплата збільшиться приблизно в 2 рази, що буде стабільним курс гривні, що Україна розплатиться за всіма своїми зовнішніми зобов'язаннями, успішно побудує всі об'єкти Євро-2012, буде реконструювати лікарні, побудує 500 дитячих садків, повірив би я в це чи не повірив? Я твердо знав, що так буде, але ніколи б публічно про це не сказав. Але ви можете підняти мої виступи березня 2010 року і ви ніде не побачите, що я це обіцяв зробити, але, тим не менш, ми це зробили», - заявив Азаров.

Прийшовши на посаду у 2010-му, Микола Азаров заявив, що державна скарбниця порожня і він буде долати кризу. У 2013-му економічний спад не подолано, а від соціальних реформ гаманець лише худне, кажуть експерти. 

«Всі розмови про соціальні реформи закінчувались скороченням соціальних зобов’язань держави перед громадянами», - каже керівник соціологічного центру «Соціовимір» Сергій Таран. 

А економіст Олег Соскін, резюмуючи трирічну діяльність прем’єра, написав у своєму блозі про зростання державного боргу на 70% і з’їдання золотовалютних запасів – на 35%. Київський міжнародний Інститут соціології фіксує, що життя восьми з десяти українців за останні три роки погіршилось. Прем’єр на це відповідає: подекуди щось усе ж «переламали» на краще. А взагалі, головне – це вірити в покращення:


«Дуже важливо, щоб у людей формувався позитивний настрій до життя, позитивний погляд на країну, тому що без цього позитивного погляду дуже важко розраховувати на позитивні зміни в економіці. Рушійна сила економіки - це людина, налаштована на покращення свого життя. А завдання уряду створити такі умови, при яких забезпечується можливість для активізації ось таких от здорових сил, що дозволяють розвивати суспільство», - вважає голова уряду. 

Новий податковий кодекс і пенсійна реформа, народження ідеї оподаткуванням валютних операцій у надрах Мінфіну, яка, проте, не стала реальністю. Це економічні віхи трьох останніх урядових років. Реформи не завершені, але ми не потонули, виправдовує уряд директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала: «Один з головних позитивів перебування Миколи Азарова на посту прем’єра – це втримання соціально-економічної ситуації протягом 2010-2011 року, яка, на мою думку, була достатньо складною». 

Каральний кодекс і безкарні податківці – враження президента Центру ринкових реформ Володимира Ланового від економічного урядування команди Азарова. Економіка все далі відходить від поняття «ринкової»:

«Відновлення силових адміністративних методів управління і суспільством, і господарськими системами», - каже він.

Сорокарічна «прописка» у Криму Чорноморського флоту, обміняна на стодоларову знижку на газ – таким був енергетичний старт роботи уряду Азарова. Потім були слова «диверсифікація», LNG-термінал і прихід в Україну видобувальників сланцевого газу. 

Зрештою, «політичний» Азаров – це Азаров-попередник, вважає політолог Сергій Таран. Той, хто буде відповідати за всіх і все: «Азаров за ці три роки показав, що він не має власних політичних амбіцій. Він рівновіддалений від олігархічних кланів. Саме це зумовило його перебування на посту прем’єра уже три роки».

Вони його критикують. А він – всім все пробачає. 

«У цю Прощену неділю я буду просити подумки, зрозуміло, прощення всіх тих, кого або образив, або обіцяв, але не зробив», - заявив голова уряду Микола Азаров.

Тетяна Якубович, "Радіо-Ера" ФМ

 

Новини

ARCHIVE

2021
December
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech